5 gudri finanšu soļi, ko izdarīt pirms svētkiem

Lapkritis jau ir aiz kalniem un zemi klāj bieza sniega kārta. Tas nozīmē, ka tūlīt sāksies ziemas sezona un lielais dāvanu pirkšanas laiks, kas daudziem asociējas ar lielu stresu, pārpildītiem veikaliem un dāvanu izķeršanu. Tirgotājiem šis laiks ir lielākais peļņas avots, turpretī pircējiem lielākie tēriņi. Svarīgi, lai pirms lielās brīvdienu sezonas esi sakārtojis savas finanses, pārdomājis budžetu un saplānojis pirkumus veikt laicīgi un trāpīgi. Daži padomi, kā sagatavot sevi un maciņu Ziemassvētku brīvdienām.

1) Noguldi naudu krājkontā
Ja vēlies izvairīties no negaidītas naudas pārtērēšanas, parūpējies, lai tā glabājas drošā vietā. Svētku dāvanu iegāde dažreiz mēdz pārspēt savus iecerētos apjomus, un, ja nauda būs viegli pieejama, tu viegli uzķersies uz šī trika. Izmanto savu krājkontu, lai noguldītu kādu summu, kas, iespējams, ļoti noderēs pēc svētkiem. Pat noguldot pēdējos divus mēnešus pirms svētkiem, gala rezultātā vari izveidot lielus iekrājumus. Padomā, varbūt šis ir īstais laiks, lai sāktu veidot pensijas konta uzkrājumus. Naudu, ko ieguldīsi šodien, tev ar lielāku uzviju tiks atvēlēta pensijas gados. Tā ir kā lieliska dāvana sev, jo tu zini, ka rūpējies par savu nākotni.

2) Sāc pārbaudīt izpārdošanas jau tagad
Mēs visi zinām, ka iepirkšanās drudzis būs pēdējas dienas pirms svētkiem, taču nekad nav garantija, ka vēlamā prece vēl būs veikalu plauktos. Kā arī nevaram būt droši, ka tieši šai precei tiks iedalīta loze būt ar zemāku cenu kā iepriekš. Tāpēc noderīgi ir sākt jau pievērst uzmanību atlaidēm šobrīd. Daudzi veikali tieši tagad sak jauno sezonas preču tirgošanu un bijušās sezonas izpārdošanu. Varbūt tieši šis ir laiks, kad vari iegādāties kādas noderīgas preces. Turklāt, ja izpārdošana ir tieši šobrīd, tad nav izslēgts, ka pēc mēneša tā vispār var nebūt.

3) Atgūsti pozitīvu kredītvēsturi
Ja tev ir kāds parāds bankai vai kredītu sniegšanas uzņēmumam, atmaksā to laicīgi. Saskaņā ar datiem, tieši Ziemassvētki ir laiks, kad kredītu ņemšana palielinās par 25%. Tā radot vēl lielākas kredītsaistības, ja pastāv jau kāds iepriekš paņemts kredīts. Protams, iepriekšēja budžeta plānošana nevar novest pie bankas aizņēmuma lūgšanas, tomēr, ja gadās neparedzēti izdevumi un nepieciešams kredīts, pārliecinies, ka visi iepriekšējie ir samaksāti. Ar sliktu kredītvēsturi un parādiem tev netiks izsniegts nākošais kredīts, tāpēc vienmēr atceries atmaksas termiņus.

4) Izseko visus naudas ienākumus
Vai esi rūpīgi sekojis saviem ik mēneša ienākumiem, kā arī pasīvajiem ienākumiem? Vai esi saņēmis visus naudas darījumus, kuri tev ir tikuši apsolīti? Varbūt tu esi katram aizdevis pa 10 eiro, kas atsevišķi skatoties neliekas nemaz tik maza summa, bet, ja saliek kopā vairākus šādus desmit eiro, tad var sanākt liela summa. Šis noteikti ir īstais laiks, kad atgūt iekavētos parādus, jo svētku iepirkšanās laikā ikviens eiro būs svarīgs.

5) Veic mašīnas apkopi
Varbūt domāsi, kāds sakars mašīnai ar brīvdienu iepirkumiem? Pats lielākais! Mašīna ir vieglākais paņēmiens, kā tikt līdz veikalam, kā atvest iepirkumus līdz pašām mājas durvīm, turklāt, ja automašīna saplīsīs tieši svētku laikā, tad remonts būs tikai lieki izdevumi, kas nav pieļaujami. Tāpēc izej apkopes pārbaudi savai mašīnai jau pirms svētku laika. Tev nebūs jāuztraucas, vai auto darbnīcas būs vaļā svētku laikā, kas padarītu iepirkumus vēl sarežģītākus.