5 iemesli, kāpēc sākt svētku iepirkšanos jau šodien

Grūti noticēt, bet svētku laiks straujiem soļiem tuvojas. Nebūsi pārsteigts, ka, pajautājot kādam, vai viņš ir sācis jau svētku iepirkšanos, atbilde visticamāk būs “Nē”, jo svētki vēl tikai pēc mēneša. Tomēr ir daudz iemesli, kāpēc sākt iepirkšanos tieši šobrīd, nevis gaidīt vēl mēnesi.

1. Labākie piedāvājumi reizēm ir ilgi jāgaida
Nav noslēpums, ka daudz dāvanas tiek pasūtītas tieši internetā. Taču, ar interneta iepirkumiem ir jābūt gataviem gaidīt preci vismaz mēnesi. eBay un simtiem citas iepirkumu lapas piedāvā brīnišķīgas svētku dāvanas, un, lai pasūtītu ātro piegādi var sanākt ļoti dārgi. Tāpēc vieglāk ir izlemt jau šobrīd, kādas dāvanas vēlies pasūtīt, izdari to, un mierīgi gaidi, kad tiks atsūtītas paciņas. Pasūtot no Latvijas lapām, piegādes laiks ir krietni vien mazāks, un nekur ilgāk par nedēļu nav jāgaida. Bieži vien vērojams, ka internetā pasūtāmās preces ir par salīdzinoši mazāku pašizmaksu, kā tas ir, ja tās pašas preces pārdot kādā tirdzniecības vietā.

2. Vēl nav sākusies trakā iepirkšanās sezona
Droši vien zini, kādi izskatās lielie tirdzniecības centri pēdējā nedēļā pirms Ziemassvētkiem. Tie ir pārbāzti, visi vai gāž no kājām citus, lai tikai tiktu pēc kārotās preces. Meklējot stāvvietās brīvu vietu, kur novietot automašīnu, paiet pusstunda tava iepirkšanās laika. Nerunājot par pircēju rindām pie veikalu letēm. Veikalos valda liels haoss, pie letēm stāv neapmierināti cilvēki, taču zinot šo ik gada pieredzi, var secināt, ka neviens no kļūdām nemācās un neiepērkas agrāk. Veikali tieši svētku laikā liek lielas atlaides savām precēm, tādējādi piesaistot visvairāk apmeklētājus visa gada laikā.

3. Tu vari palaist garām lietas, kuras patiešām vēlies
Kad sāk tuvoties brīvdienas, veikalu piegādes sāk izsmelt savus limitus. Lielais iepirkšanās haoss gala rezultātā var novest pie tā, ka veikalu plauktos paliek tikai XS vai XXL apģērbu izmēri, bet visi standarta izmēri izpirkti. Kurpju izmēri sievietēm paliek tikai paši mazākie vai lielākie, vīriešiem tieši tā pat. Viss paliek arvien ierobežotākā daudzumā, jo pircēju ir patiešām daudz. Nerunāsim par rotaļlietu bumu. Rotaļlietas Ziemassvētku laikā ir visvairāk izpirktās preces veikalu plauktos, tāpēc neliec vilties kādam bērnam un iegādājies kāroto mantiņu jau tagad.

4. Slikti laika apstākļi var izjaukt tavus plānus
Daudzās valstīs, Ziemassvētku brīvdienu sezona raksturojama ar sliktiem laikapstākļiem, lieliem sniega puteņiem, salu, sniegu un aukstumu. Laikapstākļiem var būt liela ietekme uz tavu vēlmi doties iepirkties. Lielie puteņi var veidot neizbraucamus ceļus, lielus sastrēgumus un dusmīgus šoferus visapkārt. Šādos laika apstākļos pastāv lielāks risks iekļūt avārijas situācijā. Visu, ko vari iegādāties jau šobrīd, izdari tagad, lai māte daba nesagādā tev liekus pārsteigumus.

5. Pasargā savu veselību
Lielākā daļa no cilvēkiem iekļūst lielā depresijas un stresa mākonī tieši svētku laikā. Dāvanu pirkšana, naudas tērēšana, nebeidzamās rindas, sastrēgumi, satiksme – vai jau šo lasot tev iesāpējās galva? Izvairies no tā, un iepērcies jau šobrīd. Tu būsi daudz laimīgāks, ja izdosies izbēgt no lielā iepirkumu haosa. Uzsākot jau iepirkumus šodien, tu dod sev visdārgāko dāvanu: laiku. Tev ir laiks mierīgi pasēdēt, apdomāt kādas dāvanas vēlies pirkt, laiks plānot un organizēt savu iepirkšanos. Tev ir laiks, lai pasūtītu preces internetā un neuztraukties par termiņiem. Tev ir laiks aizsūtīt preci atpakaļ piegādātājam, ja kaut kas nebūs kā vajag. Tev ir laiks, lai iesaiņotu dāvanas tādā tempā, kā tu vēlies, nevis maratona ātrumā, kā to nākas darīt pirmssvētku vakarā.