8 finansiālas dāvanas, kuras vari uzdāvināt sev pašam

Brīvdienu iepirkšanās sezona jau ir tepat aiz sūra. Cilvēku iepirkumu tēriņi šajās lielajās svētku gaidās ir no simts līdz pat 800 eiro. Bieži vien mēs domājam, kā iepriecināt citus svētku laikā, bet, vai kādreiz nevajadzētu padomāt arī pašiem par sevi? Varbūt ir vērts padomāt par savu finansiālo veselību šajā svētku laikā? Mēs dosim dažus padomus, kā iepriecināt sevi ar finansiālām dāvanām.

1. Palielini savu pensijas uzkrājumu
Labākais laiks, lai sāku ieguldīt savai pensijai ir tieši tagad. Padomā, cik liels būs tavs uzkrājums, ja sāksi to veidot jau 25 gadu vecumā. Laikā, kad būsi sasniedzis pensionēšanos, varēsi ar prieku atcerēties katru svētku laiku, kad ieguldīji līdzekļus savām vecumdienām.

2. Samaksā visus parādus
Ja tu nevēlies svētku laikā būt ar kādām kredītu saistībām, tad atmaksā tās pēc iespējas ātrāk. Atmaksā visus aizņēmumus, ko esi lūdzis saviem paziņām. Tā ir patiešām laba sajūta, kad esi ieguvis finansiālo brīvību no visiem un vari dzīvot neuztraucoties, ka kāds gaida no tevis kaut ko.

3. Atkārtoti izvērtē savas investīcijas
Vai esi padomājis, kā virzās tavas ieguldītās investīcijas? Vai neesi bijis pārāk riskants, ieguldot savu naudu kādā uzņēmumā vai darbībā? Dāvā sev brīvu stundu, ko pavadi izvērtējot savus ieguldījumus. Atbrīvo sevi no domām par riskantām investīcijām.

4. Ieguldi profesionālos padomos
Šajā interneta laikmetā, iegūt labu un kvalitatīvu informāciju ir pavisam vienkārši un izdevīgi. Daudzi finanšu eksperti piedāvā iziet kursus, kurus apgūstot, sniegsi jaunas apziņas. Varbūt šis ir laiks, kad uzsākt kādu kvalifikācijas celšanas kursu un sasniegt savu ilgi gaidīto paaugstinājumu. Izvērtē, kādi ir mācību kursu piedāvājumi un piesakies kādā no tiem.

5. Noguldi papildus naudu savā krājkontā
Tas ir pavisam vienkārši: naudu, ko esi vēlējies iztērēt jauna džempera iegādei, noguldi savā krājkontā. Svētku laikā veikalu precēm ir vilinošas atlaides, kas liek iegādāties preces, kuras patiesībā varbūt nemaz nav nepieciešamas. Ja veikalā sāc aizdomāties par to, vai prece ir vajadzīga, tad noteikti to neiegādājies. Ieguldot savu naudu krājkontā, tu viņu noglabā līdz brīdim, kad tā patiešām būs vitāli nepieciešama. Tieši svētku laikā lieliska iespēja sevi nodrošināt pret negaidītām situācijām.

6. Izveido savu finanšu plānu
Apmēram trešdaļa valsts iedzīvotāji nepiedomā, kā tie tērē naudu. Ja tev vēl joprojām nav izveidots finanšu plāns ar nostādītiem svarīgiem mērķiem, tad velti dienu laika, lai izveidotu tādu. Tas ir tik vienkārši, norādīt savas finanšu prioritātes un kādi soļi jāpieliek, lai tās sasniegtu.

7. Izveido savu vēlmju sarastu
Visgrūtākais darbs, kas šajā vēlmju saraksta veidošanā ir – apsēsties un rakstīt. Šāds saraksts ir svarīgs instruments, pēc kā tiekties. Tavs vēlmju saraksts var būt nākošam gadam, vai, piemēram, līdz šī gada beigām. Zinot savas vēlmes, tu vari sevi kontrolēt, plānot iepirkumus un nepārtērēt atvēlēto budžetu.

8. Ziedo kādai labdarībai
Nav noslēpums, ka arvien vairāk tiek veidoti dažādi labdarības projekti ar aicinājumu palīdzēt. Palīdzot citiem, tu sniedz gandarījumu sev pašam. Ja tev pašam neko mantīgu nevajag, tad sniedz iespēju kādam citam saņemt ilgi kāroto dāvanu. Ja tev rūp dzīvnieki, dāvini patversmēm kādas nepieciešamas lietas, segas, pārtiku, finansiālus līdzekļus. Varbūt šis ir laiks, lai izglābtu kādu nosalušu dvēselīti un paņemtu uz savu māju mīluli.