Finanses un vainas apziņa

Iedomājieties, ka jūs laimējat lielu džekpotu. Varbūt jūs pārdodat savu māju par divreiz lielāku summu, nekā jūs par to samaksājāt, vai jau esat ieguldījis kādā noteiktā platformā, un tas ir atmaksājies. Pēkšņi jūs esat ar pietiekami daudz finansēm, bet tā vietā, lai būtu laimīgs, jūs jūtaties tā it kā neesat pelnījis šo laimīgo iespēju.

Izdevumi īslaicīgi atbrīvo vainas apziņu. Tā rezultātā jūs varētu atvērt savu maku 24 stundas diennaktī, nokļūt starp dažādām vakariņu izvēlēm vai iegādāties ekstravagantus dāvanas mazāk veiksmīgiem draugiem un ģimenei (clicca qui).

Kā mainīt šādu attieksmi?

Jūsu naudai ir absolūti nepieciešams finanšu plāns. Pat ja jūs esat labsirdīgs, tēriņu ierobežojumi var palīdzēt jums koncentrēties. Bez jebkāda veida struktūras cilvēki mēdz pārtērēt visus limitus un iespējas. Apsveriet iespēju dažus no saviem resursiem labvēlīgi atdot, piemēram, labdarības organizācijām. Tas ļauj no jums novērst uzmanību un ļauj jums izmantot savu veiksmi, lai darītu kaut ko noderīgu.

Dažas idejas, kas jāņem vērā: samaksājiet desmito tiesu, kur 10% no jūsu gada ienākumiem iet uz jūsu izvēlēto labdarības organizāciju vai kādu citu nesavtīgu mērķi. Pārdodiet akcijas ar lielu kapitāla pieaugumu un dāviniet bezpeļņas organizācijām. Ietveriet labdarību dažādos izdevumos, jo tad arī jums nebūs jācīnās ar vainas apziņu. Daudzas no šīm stratēģijām izrādās efektīvas nodokļu ziņā (friggitrice senza olio).

Ja jūs tikai neapdomīgi izlietosiet naudu, kas īsti nav nopelnīta, bet gan iegūta, jums noteikti var būt problēmas ar to. Vainas apziņa noteikti nepadara vieglu ikdienas lēmumu pieņemšanu, jo nav iespējams izvairīties no tā, ka jūs, lai gan iegādāsieties kaut ko, ko vēlaties, tas liks jums agrāk vai vēlāk justies slikti par saviem pirkumiem. Tas var arī sabojāt prieku no to izmantošanas. Katrā ziņā katram būtu jāspēj atrast balanss starp to, ko tie iegādājas un to, kas ir nepieciešams. Vislabākais risinājums būtu papildus finanses kaut kur ieguldīt, lai nerastos vēlme tās uzreiz kaut kur izlietot. Ja jums jau ir māja, vai tiešām ir vajadzība iegādāties jaunu māju? Noteikti ir vērts apsvērt vienu vai otru lēmumu, jo nekad nav iespējams pilnībā paredzēt tālāko finansiālo situāciju. Kā zināms, sākotnēji lielais skaitlis ar papildus finansēm var samazināties daudz straujāk nekā katram varētu likties vai kā katrs vēlētos. Ja nauda atrodas bankas kontā ir vēl jo grūtāk sekot līdzi visiem tēriņiem un jau viena mēneša beigās var būt liels pārsteigums par to, kur ir palikušas finanses. Tāpat arī nevajadzētu mirkļa laimes uzplūdā pieņemt pārāk radikālus lēmumus, piemēram, pamest darba vietu tikai tāpēc, ka uzskatāt, ka tagad jums nedraud nekādas finansiālās problēmas, un jums ir nepieciešams vairāk brīva laika, lai izbaudītu visu, ko iepriekš vēlējāties. Jums var nākties to nožēlot ne tik tālā nākotnē, līdz ar to ir vērts vispirms apdomāt katru soli pirms to izdarīt. To būs vieglāk veikt tiem, kuriem jau iepriekš ir bijis strukturēts plāns, kā izlietot finanses un kur noguldīt atlikušos resursus. Nav vienas unikālas formulas, kas var palīdzēt katrā gadījumā, gluži kā cīnīties ar vainas apziņu, bet katrs noteikti var atrast kaut ko, kas strādā, ja vien velta nedaudz laiku izpētei un dažādiem risinājumiem. Arī finanšu konsultants un citi speciālisti var palīdzēt dažādos jautājumos arī gadījumos, kad finanses ir pārāk daudz un rodas apjukums kā tās izmantot.

Leave a Comment