Iepirkšanās kļūdas, kas attur no lieliskiem darījumiem

Pastāv daudz gudri veidi, kā ietaupīt naudu iepirkšanās laikā, taču kuponi, naudas pēcapmaksa un daudzas citas preces politikas liek mums pieļaut daudz kļūdas. Tā rezultātā, neskatoties uz to, ka mums makā ir kupons, mēs nopērkam daudz lietas, kuras nevajadzētu, iztērējot lielāku naudas summu, kā bija paredzēts. Šeit būs visbiežāk pieļautās kļūdas un kā no tām izvairīties nākotnē.

1. Preču cenu nesalīdzināšana
Ja tu akli pērc preces, nesalīdzinot kādas ir cenas citās tirdzniecības vietās, tad viennozīmīgi tu tērē vairāk nekā vajadzētu. Lai nepārmaksātu par precēm, izmanto bukletus, ko katru mēnesi veido iepirkšanās centri. Protams, ne visi veikali tādus veido, bet lielākie, kā Rimi, Maxima, Top un citi, noteikti drukā. Ja esi iecienījis iegādāties preces vietējā veikalā, kas ir vistuvāk tavām mājām, tad iespējams, tu pārmaksā par visām precēm. Mazi veikali reti kad taisa preču cenu pazeminājumus, tāpēc apdomā, vai izdevīgāk nesanāks aizbraukt uz kādu lielāku veikalu, kur var salīdzināt dažādus produktus.

2. Nepareizu preču iegāde vairumā
Kad runa ir par preču iegādi vairumā, tad nepieciešams padomāt, vai atlaide ir tik vilinoša, lai nākošās četras dienas būtu gatavs izlietot to. Ja tā ir prece, kas atrodas konservu bundžā, vai sakaltēta un to var atstāt uz ilgāku laiku noliktavā, tad viss kārtībā. Taču daudzreiz mēs iegādājamies preces, kurām ir derīguma termiņš mazāks nekā mēs spētu tās realizēt.

  • Brūnie rīsi satur vairāk eļļas kā parastie baltie. Tāpēc to derīguma termiņš ir krietni vien mazāks un tie var ātrāk sabojāties. Brūno rīsu derīguma termiņš ir apmēram 3 – 6 mēneši, tāpēc, ja regulāri nelieto tos savā uzturā, tad labāk iegādājies baltos rīsus.
  • Garšvielu maisījumi – ja vien tu katru dienu mājā negatavo hamburgerus un hotdogus, tad visticamāk nekad nebūsi izlietojis kečupu, sinepes, majonēzi un citus maisījumus, pirms to derīguma termiņš būs beidzies. It īpaši, ja nopērc šādus produktus vairākus un vienlaicīgi.
  • Cepamās eļļas arī ir ar ļoti zemu derīguma termiņu, tāpēc neiegādājies lielu iepakojumu, ja neesi pārliecināts, ka izmantosi to pirms termiņa beigām.
  • Rieksti, kas atrodas bundžā un pārlieti ar eļļu ātri vien paliks rūgti, ja neapēdīsi tos laicīgi. Arī tas, ja uzglabā ideālā temperatūrā un mitrumā, pēc atvēršanas tie ir derīgi ne ilgāk kā mēnesi.
  • Balinātājs zaudē savu efektivitāti pēc 6 mēnešiem. Ņemot vērā, ka tu balini drēbes ne-katru dienu, tad arī šim produktam jāpiedomā par termiņa beigām.

3. Akcijas preču iegāde
Vai kādreiz esi cīnījies ar kārdinājumu papildināt savus iepirkumu krājumus tikai tāpēc, ka precei ir laba atlaide? Arī tad, ja ar prātu saproti, ka prece nebija tas, pēc kā nāci uz veikalu, pastāv iespējamība, ka cena uzrunās un paņemsi savā grozā. Vienīgais veids, kā risināt šo problēmu ir, veidot iepirkumu sarakstu un cieši pie tā turēties. Iepērkoties šādas akcijas preces, ātri vien var nonākt pie liekiem “atkritumiem”, jo prece šā vai tā netiks izlietota.

4. Nepareizs uzskats par jaunām precēm
Cilvēku domāšana, ka tikai jaunas preces ir pašas labākās, ir nepareiza. Tā ir liela iepirkšanās kļūda, jo pastāv preces, kas ir mazlietotas, bet tikpat labā stāvoklī kā jaunas. Garāžas izpārdošanas tuvākā apkaimē ir lieliska vieta, kur iegādāties bērnu drēbītes, rotaļlietas un citas sadzīves preces, kuras tev vajag šobrīd, bet pēc kāda laika vairs nebūs vajadzīgas. It īpaši tas ir ar bērnu mantām, jo viņi aug ļoti ātri, tāpēc nebūs izdevīgi ik pēc mēneša pirkt jaunas zīmolu drēbes.